2020 Victorian Youth Dressage Championships

Louisa Inge riding Road To Jamieson took seventh place in the Charlie's Cookies Medium, Championship 4B.
Louisa Inge riding Road To Jamieson took seventh place in the Charlie's Cookies Medium, Championship 4B.
Shayleigh Joblin rode Maxwell Matador Royale to win the Stable Ground Participation 1B Junior.
Shayleigh Joblin rode Maxwell Matador Royale to win the Stable Ground Participation 1B Junior.
Erica D'Alia rode Donnerchar to win the Stable Ground Participation 1B Junior.
Erica D'Alia rode Donnerchar to win the Stable Ground Participation 1B Junior.
Keely Smith rode Cooparitz to second place in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Keely Smith rode Cooparitz to second place in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Prudence Robinson rode SL Eclipse to second place in the Stable Ground Participation 1A Junior.
Prudence Robinson rode SL Eclipse to second place in the Stable Ground Participation 1A Junior.
Oscar Tiders rode Snickers Satisfies in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Oscar Tiders rode Snickers Satisfies in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Bree Harvey and Rathowen Sprightly competed in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Bree Harvey and Rathowen Sprightly competed in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Tayla Anderson rode Levale East Wind to fourth place in the Stable Ground Participation 1A Junior.
Tayla Anderson rode Levale East Wind to fourth place in the Stable Ground Participation 1A Junior.
Advertisement
Merissa Balazs riding Pegasus took fifth place in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Merissa Balazs riding Pegasus took fifth place in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Ebony Harvey rode the New Forest Pony, Kapeta Prelude in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Ebony Harvey rode the New Forest Pony, Kapeta Prelude in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Rosemary Sutherland rode Rivington Rock Star to eighth place in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Rosemary Sutherland rode Rivington Rock Star to eighth place in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Keely Keet rode GB Creme Deluxe to seventh place in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Keely Keet rode GB Creme Deluxe to seventh place in the Stable Ground Participation 1B Junior.
Lainey Sandford and Yarramee Merlin look good during their Medium 4C test on day three of the 2Construct Victorian Youth Dressage Championships.
Lainey Sandford and Yarramee Merlin look good during their Medium 4C test on day three of the 2Construct Victorian Youth Dressage Championships.
Maddison Growcott riding Bzflynn won the Charlie's Cookies Medium 4B and was declared Reserve Champion Medium Horse/Pony.
Maddison Growcott riding Bzflynn won the Charlie's Cookies Medium 4B and was declared Reserve Champion Medium Horse/Pony.
Haylea Wright rode Stanmore Park Ruby to eighth place in the Charlie's Cookies Medium 4B.
Haylea Wright rode Stanmore Park Ruby to eighth place in the Charlie's Cookies Medium 4B.
Holly McMartin and Rascalina start their Medium 4C test with a nice square halt, they finished the class in seventh place.
Holly McMartin and Rascalina start their Medium 4C test with a nice square halt, they finished the class in seventh place.
Kate Rowland rode Let's Reminisce in the Charlie's Cookies Medium 4B on a beautiful mild day at Boneo Park.
Kate Rowland rode Let's Reminisce in the Charlie's Cookies Medium 4B on a beautiful mild day at Boneo Park.
Emma Spencer rode Fairbanks Perfection to seventh place in the Charlie's Cookies Medium 4C.
Emma Spencer rode Fairbanks Perfection to seventh place in the Charlie's Cookies Medium 4C.
Arkie Daddo rode Its Figueras to second place in the Charlie's Cookies Medium 4C.
Arkie Daddo rode Its Figueras to second place in the Charlie's Cookies Medium 4C.
Tamara Campain riding Bon Chance took fourth place in the Charlie's Cookies Medium 4B.
Tamara Campain riding Bon Chance took fourth place in the Charlie's Cookies Medium 4B.
Rebecca Holmes rode Bellaire Cobra to take out the Charlie's Cookies Medium Championship.
Rebecca Holmes rode Bellaire Cobra to take out the Charlie's Cookies Medium Championship.
Isabella Robertson-Dixon rode Avella Fratellino to second place in the Charlie's Cookies Medium 4B.
Isabella Robertson-Dixon rode Avella Fratellino to second place in the Charlie's Cookies Medium 4B.
Katelyn Thompson rode Classic Censation to fourth place in the Charlie's Cookies Medium 4B.
Katelyn Thompson rode Classic Censation to fourth place in the Charlie's Cookies Medium 4B.
Charlotte Pennefather rode the Welsh Pony, Mithril Kismet in the Charlie's Cookies Medium, Championship.
Charlotte Pennefather rode the Welsh Pony, Mithril Kismet in the Charlie's Cookies Medium, Championship.
Dana Krause rode Taittinger VDS to win the Carol Haynes Advanced Freestyle.
Dana Krause rode Taittinger VDS to win the Carol Haynes Advanced Freestyle.
Lindsey Ware rode Aristede to win the Stable Ground FEI U25 Grand Prix, scoring 69.61%.
Lindsey Ware rode Aristede to win the Stable Ground FEI U25 Grand Prix, scoring 69.61%.
Olivia Bartlett rode the Thoroughbred, Cooper Teddy to sixth place in the Musikur Elementary Freestyle.
Olivia Bartlett rode the Thoroughbred, Cooper Teddy to sixth place in the Musikur Elementary Freestyle.
Madison Phuah rode F1 Rushki to fourth place in the Musikur Elementary Freestyle.
Madison Phuah rode F1 Rushki to fourth place in the Musikur Elementary Freestyle.
Paige Koliba rode Loriot Skyes The Limit to win the FEI Pony Individual Test.
Paige Koliba rode Loriot Skyes The Limit to win the FEI Pony Individual Test.
Rosemary Heagney rode Harrington Part Timelessdreams to fifth place in the Musikur Elementary Freestyle.
Rosemary Heagney rode Harrington Part Timelessdreams to fifth place in the Musikur Elementary Freestyle.
Skye Wright and Kamber Merfyn won the Musikur Elementary Freestyle, with a score of 71.16%.
Skye Wright and Kamber Merfyn won the Musikur Elementary Freestyle, with a score of 71.16%.
Emily Yeoman rode Cambridge Park Charli Brown to third place in the Musikur Elementary Freestyle.
Emily Yeoman rode Cambridge Park Charli Brown to third place in the Musikur Elementary Freestyle.
Jessica Dertell rode the imported stallion, Zanzibar to second place in the Stable Ground FEI U25 Grand Prix, scoring 65.47%.
Jessica Dertell rode the imported stallion, Zanzibar to second place in the Stable Ground FEI U25 Grand Prix, scoring 65.47%.
Advertisement



33 photos

Photos by:

Julie Wilson Equestrian Photography
phone: 0408547378
email: juliewilson@bigpond.com
website: www.jwep.com.au

Please Note: All photos, results and videos on this website are copyright to Horse Deals. Any reproduction without written permission is prohibited.

If you have a horse to sell click here and your advert will be live online instantly*

Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×