ASPR Dressage Series

Nirrelle Somerville riding "Zulu" in the Advanced representing  Wyena
Nirrelle Somerville riding "Zulu" in the Advanced representing Wyena
Natalie Waters rode "CC WINTON" through the heavy fog in the Level 4 representing Bendigo Family ARC
Natalie Waters rode "CC WINTON" through the heavy fog in the Level 4 representing Bendigo Family ARC
Andrea Francia rode "Hank" in the Level 4  representing Bendigo Family ARC
Andrea Francia rode "Hank" in the Level 4 representing Bendigo Family ARC
If you thought the fog with dense on Saturday, then how about this on Sunday, Ponies in the Mist
If you thought the fog with dense on Saturday, then how about this on Sunday, Ponies in the Mist
Kath Toomey and "Doug" got their fareshare of fog on Sunday morning representing Bendigo Family ARC in the Level 4
Kath Toomey and "Doug" got their fareshare of fog on Sunday morning representing Bendigo Family ARC in the Level 4
Mandy Etherton rode "Manetheren Arwen" in the Level 1 representing Mitchell Equestrian Club
Mandy Etherton rode "Manetheren Arwen" in the Level 1 representing Mitchell Equestrian Club
Jo Collier rode "Mellizo Park Royal Legacy" representing Buloke ARC winning overall in the Level 1 on Saturday
Jo Collier rode "Mellizo Park Royal Legacy" representing Buloke ARC winning overall in the Level 1 on Saturday
Nirrelle Somerville rode "Wenona of Bella Donna" representing Wyena ARC placing second overall in the Level 1 on Saturday
Nirrelle Somerville rode "Wenona of Bella Donna" representing Wyena ARC placing second overall in the Level 1 on Saturday
Sue Johnston riding "Cintra Grey Song" representing Western Port ARC in the Level 3
Sue Johnston riding "Cintra Grey Song" representing Western Port ARC in the Level 3
Dianne Temby riding "Merool Elegance" representing Sugarloaf ARC
Dianne Temby riding "Merool Elegance" representing Sugarloaf ARC
Holly Stone riding "Rivalees Royal Guardian" representing Echuca ARC in the Level 3
Holly Stone riding "Rivalees Royal Guardian" representing Echuca ARC in the Level 3
Lisa Elward rode "Terula Grand Cheval" in the Level 2 representing Acheron Valley ARC
Lisa Elward rode "Terula Grand Cheval" in the Level 2 representing Acheron Valley ARC
Melody Pappin riding "Polly Nintu Whispers" in the Level 3 representing Echuca
Melody Pappin riding "Polly Nintu Whispers" in the Level 3 representing Echuca
Velsha Seaborne riding "CJP Hot Topic" representing Coastal ARC in the Level 3
Velsha Seaborne riding "CJP Hot Topic" representing Coastal ARC in the Level 3
Patty Lewis riding "Des" in the Level 3 representing Goulburn Valley SJC
Patty Lewis riding "Des" in the Level 3 representing Goulburn Valley SJC
Jodee Young riding "Gus" in the Level 2 representing King Valley
Jodee Young riding "Gus" in the Level 2 representing King Valley
Natalie Waters riding "CC Winton" representing Bendigo in the Level 4
Natalie Waters riding "CC Winton" representing Bendigo in the Level 4
Louise Bayly-Jonesriding "S'Orro" representing Acheron Valley ARC in the Level 2
Louise Bayly-Jonesriding "S'Orro" representing Acheron Valley ARC in the Level 2
Jessica Bates riding "Prophecy" in the Level 4 representing Acheron Valley ARC
Jessica Bates riding "Prophecy" in the Level 4 representing Acheron Valley ARC
Helen Gray riding "Rango the mango" in the Level 2 representing SEDA
Helen Gray riding "Rango the mango" in the Level 2 representing SEDA
Jenny Fenech riding "MCM Isabeau" representing Macedon Ranges DC in the Level 4
Jenny Fenech riding "MCM Isabeau" representing Macedon Ranges DC in the Level 4
Jacinta Collard placed 3rd overall on Saturday riding Rosebrook Moscarto in the Level 2 representing Acheron Valley ARC
Jacinta Collard placed 3rd overall on Saturday riding Rosebrook Moscarto in the Level 2 representing Acheron Valley ARC
Liz Jenyns riding "Tulara Don Moon" representing Riddells Creek in the Level 4
Liz Jenyns riding "Tulara Don Moon" representing Riddells Creek in the Level 4
Debra Brown riding "Regal Ilse" in the Level 2 representing Echuca
Debra Brown riding "Regal Ilse" in the Level 2 representing Echuca
Lyn Plumridge rode "Romeo" in the Level 4 representing Castlemaine ARC
Lyn Plumridge rode "Romeo" in the Level 4 representing Castlemaine ARC
Hannah Brian was the overall winner riding "Cherenton Galaxy" representing Northern Victorian SJC in the Level 2 on Saturday
Hannah Brian was the overall winner riding "Cherenton Galaxy" representing Northern Victorian SJC in the Level 2 on Saturday
Bronte Kelly rode "Bremela Victories Lad" representing  Rich River ARC winning in the Level 4 overall on Saturday
Bronte Kelly rode "Bremela Victories Lad" representing Rich River ARC winning in the Level 4 overall on Saturday
Lisa Welch in the Level 2 riding "Rookwood Revelry" representing Bendigo District ARC
Lisa Welch in the Level 2 riding "Rookwood Revelry" representing Bendigo District ARC
Cookies and Cream ridden by Gail Allingham in the Level 4 representing Whittlesea ARC
Cookies and Cream ridden by Gail Allingham in the Level 4 representing Whittlesea ARC
Karen Cook rode "Thalaba Ruby Dreaming" representing Gisborne ARC placing 2nd overall in the Level 2 on Saturday
Karen Cook rode "Thalaba Ruby Dreaming" representing Gisborne ARC placing 2nd overall in the Level 2 on Saturday



30 photos

Photos by:

Derek O'Leary
email: derek@derekoleary.com
website: www.derekoleary.com.au

Please Note: All photo's, results and video's on this website are copyright to Horse Deals Magazine. Any reproduction without written permission is prohibited.

If you have a horse to sell click here and your advert will be live online instantly*

Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×