Zone 15 Pony Club Dressage Championships

GEORGIE LEE  from Lower Clarence PC in the Novice 2A
GEORGIE LEE from Lower Clarence PC in the Novice 2A
GEORGIA ANDREWS-ENGLE from Bangalow PC in the Prelim 1A
GEORGIA ANDREWS-ENGLE from Bangalow PC in the Prelim 1A
NATASHA HALLINAN from Bangalow in the prelim
NATASHA HALLINAN from Bangalow in the prelim
ISABELLA LETTS from Bangalow placed in the prep test
ISABELLA LETTS from Bangalow placed in the prep test
Emma Shoobridge from Murwillumbah PC in the Elementry
Emma Shoobridge from Murwillumbah PC in the Elementry
The Champion Junior Novice horse and rider was awarded to ANASTASIA BLANCH from Murwillumbah PC and the reserve to GEORGIE LEE from Lower Clarence PC
The Champion Junior Novice horse and rider was awarded to ANASTASIA BLANCH from Murwillumbah PC and the reserve to GEORGIE LEE from Lower Clarence PC
Ribbons trophies and prizes for the Zoe 15 Pony CLub Dressage Championships
Ribbons trophies and prizes for the Zoe 15 Pony CLub Dressage Championships
Bella Miljoen from Alstonville PC
Bella Miljoen from Alstonville PC
The champion Prep horse and rider was awarded to SAFFRON ANDERSON  from Murwillumbah and the reserve to KAYSEY CONDON from Channon Dunnoon
The champion Prep horse and rider was awarded to SAFFRON ANDERSON from Murwillumbah and the reserve to KAYSEY CONDON from Channon Dunnoon
The Champion Junior Prelim horse and rider was awarded to COOPER LEESON from Cabarita and the reserve champion to BELLA MILJOEN from Alstonville
The Champion Junior Prelim horse and rider was awarded to COOPER LEESON from Cabarita and the reserve champion to BELLA MILJOEN from Alstonville
The Champion Senior Novice Horse and rider was Jayden McNall and the reserve Champion was Ivy Pointen Wales
The Champion Senior Novice Horse and rider was Jayden McNall and the reserve Champion was Ivy Pointen Wales
The senior encouragement award was awarded to Gemma Poles from Alstonville PC
The senior encouragement award was awarded to Gemma Poles from Alstonville PC
The Champion Senior Prelim Horse and Rider was Kaelah Gamlin from Cabarita and the reserve Champion Lucy Sidney from Alstonville
The Champion Senior Prelim Horse and Rider was Kaelah Gamlin from Cabarita and the reserve Champion Lucy Sidney from Alstonville
The Junior encouragment award went to ANNABELLE BROWN from Bangalow PC
The Junior encouragment award went to ANNABELLE BROWN from Bangalow PC
The award for theClub with the top four scoring riders went to Murwillumbah Anastasia Blanch Nicola Gee, Charlee Anthony and Emma Shoobridge
The award for theClub with the top four scoring riders went to Murwillumbah Anastasia Blanch Nicola Gee, Charlee Anthony and Emma Shoobridge
Champion Elementary Horse and Rider went to Charlee Anthony and the reserve Champion to Emma Shoobridge both from Murwillumbah
Champion Elementary Horse and Rider went to Charlee Anthony and the reserve Champion to Emma Shoobridge both from Murwillumbah
ELLA ROBINSON from Lower Clarence in the Novice 2B
ELLA ROBINSON from Lower Clarence in the Novice 2B
COOPER LEESON from Cabarita PC  in the Prelim 1A
COOPER LEESON from Cabarita PC in the Prelim 1A
NICOLA GEE from Murwillumbah in the Novice 2A
NICOLA GEE from Murwillumbah in the Novice 2A
SAFFRON ANDERSON from Murwillumbah PC winner of the Prep E
SAFFRON ANDERSON from Murwillumbah PC winner of the Prep E
Anastasia Blanch from Murwillumbah PC winner of the Junior Novice 2C
Anastasia Blanch from Murwillumbah PC winner of the Junior Novice 2C



21 photos

Photos by:

Paula Anthony Photography
phone: (07) 5590 9721
email: cobakibob@bigpond.com

Please Note: All photo's, results and video's on this website are copyright to Horse Deals Magazine. Any reproduction without written permission is prohibited.

If you have a horse to sell click here and your advert will be live online instantly*

Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×