Melton and District Pony Club PCAV and Open Show Jumping

Alice Summers and "Monty" representing Gisborne Pony Club in the Pony Club E Grade Two Phase
Alice Summers and "Monty" representing Gisborne Pony Club in the Pony Club E Grade Two Phase
Sarah Robbins and "Banjo" in the Pony Club E Grade two phase representing Bacchus Marsh Pony Club
Sarah Robbins and "Banjo" in the Pony Club E Grade two phase representing Bacchus Marsh Pony Club
Brodie Haliday Tough riding "Percy" in the Pony Club E Grade representing Riddells Creek Pony Club
Brodie Haliday Tough riding "Percy" in the Pony Club E Grade representing Riddells Creek Pony Club
Sophie Fosnaugh in the Pony Club E Grade riding "Monahan Vagabond" representing Gisborne Pony Club
Sophie Fosnaugh in the Pony Club E Grade riding "Monahan Vagabond" representing Gisborne Pony Club
Mikayla Bartlett rode "Happy As Larry" in the Pony Club E Grade Class representing Melton & District Pony Club
Mikayla Bartlett rode "Happy As Larry" in the Pony Club E Grade Class representing Melton & District Pony Club
2nd place in the Pony Club D Grade 2 phase, Amelia Tsilfidis riding "Time To Shine" representing Gisborne Pony Club
2nd place in the Pony Club D Grade 2 phase, Amelia Tsilfidis riding "Time To Shine" representing Gisborne Pony Club
Winner of the D Grade 2 phase Laura Know riding "Clancy" representing Glenlyon & District Pony Club
Winner of the D Grade 2 phase Laura Know riding "Clancy" representing Glenlyon & District Pony Club
Emma Tong in the Pony Club D Grade representing Bullengarook Pony Club riding "Fairlight Acres Kane"
Emma Tong in the Pony Club D Grade representing Bullengarook Pony Club riding "Fairlight Acres Kane"
Stephanie Greig in the Pony Club D Grade 2 phase riding "Little Ripper" representing Gisborne Pony Club
Stephanie Greig in the Pony Club D Grade 2 phase riding "Little Ripper" representing Gisborne Pony Club
Jordyn Pretty-Murphy rode "Good Luck Charlie" placing third in the Pony Club D Grade 2 phase representing Melton & District Pony Club
Jordyn Pretty-Murphy rode "Good Luck Charlie" placing third in the Pony Club D Grade 2 phase representing Melton & District Pony Club
Jacob Saddington in the Open C Grade riding "Meanwhile Astro Man"
Jacob Saddington in the Open C Grade riding "Meanwhile Astro Man"
Abbie Tonkin in the Open C Grade riding "Gundemain Touch of"
Abbie Tonkin in the Open C Grade riding "Gundemain Touch of"
Wndy Whiting in the Open C Grade riding "Warringa Constellation"
Wndy Whiting in the Open C Grade riding "Warringa Constellation"
Jenna Toohey in the Open C Grade riding "Hayborn Kitty"
Jenna Toohey in the Open C Grade riding "Hayborn Kitty"
Bianca Round in the Open C Grade riding "Eddie"
Bianca Round in the Open C Grade riding "Eddie"
Stacey Tucker riding "Tullows Touch o Frost" in the Open C Grade
Stacey Tucker riding "Tullows Touch o Frost" in the Open C Grade
Emma Brooks easily clears the jump in the Open C Grade riding ""Twiggy"
Emma Brooks easily clears the jump in the Open C Grade riding ""Twiggy"
Jackie Kerry riding "Harley" in the Open C Grade Class.
Jackie Kerry riding "Harley" in the Open C Grade Class.
Adriana Boyle in the Open C Grade riding "Fonz"
Adriana Boyle in the Open C Grade riding "Fonz"
Second place in the Pony Club C Grade championship went to Alison Noble riding "Spelldancer" representing Lancefield and District Pony Club
Second place in the Pony Club C Grade championship went to Alison Noble riding "Spelldancer" representing Lancefield and District Pony Club
Hayley McGrady riding "Bonjour Paris" in the Pony Club C Grade Class representing Oaklands Pony Club
Hayley McGrady riding "Bonjour Paris" in the Pony Club C Grade Class representing Oaklands Pony Club
Hayley Fino placed 4th in the Pony Club C Grade Championship riding "Jayde" representing Macedon Pony Club
Hayley Fino placed 4th in the Pony Club C Grade Championship riding "Jayde" representing Macedon Pony Club
Samantha Brooks in the Pony Club C Grade riding "Sonic Prince" representing Werribee Pony Club placed 6th in the two phase
Samantha Brooks in the Pony Club C Grade riding "Sonic Prince" representing Werribee Pony Club placed 6th in the two phase
Grace Symes placed 3rd in the Pony Club C Grade Championship riding "Cisco Kid" representing Seville Pony Club
Grace Symes placed 3rd in the Pony Club C Grade Championship riding "Cisco Kid" representing Seville Pony Club
Jorga Kirsopp-Cole in the Pony Club C Grade representing Mount Duneed Pony Club riding "Champagne Lola", winner of the C Grade Championship
Jorga Kirsopp-Cole in the Pony Club C Grade representing Mount Duneed Pony Club riding "Champagne Lola", winner of the C Grade Championship
Jo Murhy in the Open B Grade riding "Koolaroo Brilliant Invasion"
Jo Murhy in the Open B Grade riding "Koolaroo Brilliant Invasion"
Stella Eales in the Open B Grade riding "Poor Mans Dream
Stella Eales in the Open B Grade riding "Poor Mans Dream
Nellie Rogers rode "Rocket Rod" representing Little River & District Pony Club in the B Grade Pony Club Class
Nellie Rogers rode "Rocket Rod" representing Little River & District Pony Club in the B Grade Pony Club Class
Leilani Justice rode "Miss Amity" representing Melton & District Pony Club, in the B Grade Pony Club class
Leilani Justice rode "Miss Amity" representing Melton & District Pony Club, in the B Grade Pony Club class
Taylor Kerr rode "Tiaru" in the Open A Grade
Taylor Kerr rode "Tiaru" in the Open A Grade
Olivia Thompson rode "Shady Spud" in the Open A Grade
Olivia Thompson rode "Shady Spud" in the Open A Grade



31 photos

Photos by:

Derek O'Leary
email: derek@derekoleary.com
website: www.derekoleary.com.au

Please Note: All photo's, results and video's on this website are copyright to Horse Deals Magazine. Any reproduction without written permission is prohibited.

If you have a horse to sell click here and your advert will be live online instantly*

Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×