Werribee Pony Club Horse Trials

Ayla Hand from Balnarring Pony Club placed equal 4th in the Grade 3 Section 3 riding "Diverbrook Casino's Girl"
Ayla Hand from Balnarring Pony Club placed equal 4th in the Grade 3 Section 3 riding "Diverbrook Casino's Girl"
Winner of the Grade 3 Section 3 Charlize Thomson representing Mansfield Pony Club riding "JenJan Zanthea"
Winner of the Grade 3 Section 3 Charlize Thomson representing Mansfield Pony Club riding "JenJan Zanthea"
2nd place in the Grade 3 Section 2 went to Zoe Warner from Main Ridge Pony Club riding "Linbil Orbit"
2nd place in the Grade 3 Section 2 went to Zoe Warner from Main Ridge Pony Club riding "Linbil Orbit"
Brooke Thompson from Seville placed 5th in the Grade 3 Section 2 riding "Mazurka Mist"
Brooke Thompson from Seville placed 5th in the Grade 3 Section 2 riding "Mazurka Mist"
Winners in the Grade 3 Section 2, Alexandra Phelan representing Seville Pony Club riding "Toby One Kenobi"
Winners in the Grade 3 Section 2, Alexandra Phelan representing Seville Pony Club riding "Toby One Kenobi"
Winner of the Grade 3 Section 1, Evanna Malkoc representing Mornington Peninsula Pony Club riding "Tickawarra Reno" finishing on her dressage score of 35
Winner of the Grade 3 Section 1, Evanna Malkoc representing Mornington Peninsula Pony Club riding "Tickawarra Reno" finishing on her dressage score of 35
Eve Britton from Cobden Pony Club rode "Jackson" in the Grade 3 Section 1
Eve Britton from Cobden Pony Club rode "Jackson" in the Grade 3 Section 1
Ebony Clavarino placed 5th in the Grade 3 Section 1 representing Corner Inlet Pony Club riding "Splash of Class"
Ebony Clavarino placed 5th in the Grade 3 Section 1 representing Corner Inlet Pony Club riding "Splash of Class"
Advertisement
Michaela Sutton in the Grade 2 Section 2 representing Mentone Pony Club riding "Ima Feeling" placing 9th in the section
Michaela Sutton in the Grade 2 Section 2 representing Mentone Pony Club riding "Ima Feeling" placing 9th in the section
Winners of the Grade 2 Section 2, Ella Whitaker from Merricks Pony Club riding "Rising Spring" finishing on her dressage score of 54
Winners of the Grade 2 Section 2, Ella Whitaker from Merricks Pony Club riding "Rising Spring" finishing on her dressage score of 54
2nd place in the Grade 2 Section 1 went to Katelyn Thompson from Langwarrin Pony Club riding "Kendalee Gangster"
2nd place in the Grade 2 Section 1 went to Katelyn Thompson from Langwarrin Pony Club riding "Kendalee Gangster"
Olivia Rivette representing Bacchus Marsh Pony Club in the Grade 2 Section 1 riding "Ingliston Park Equal Chance"
Olivia Rivette representing Bacchus Marsh Pony Club in the Grade 2 Section 1 riding "Ingliston Park Equal Chance"
Ebony Reid in the Grade 2 Section 1 representing Barwon Valley Pony Club riding "WP Vegas"
Ebony Reid in the Grade 2 Section 1 representing Barwon Valley Pony Club riding "WP Vegas"
Bronte McShane representing TAS Monmouth Pony Club rode  "Alissandra" in the Grade 2 Section 1 placing 6th overall in the section
Bronte McShane representing TAS Monmouth Pony Club rode "Alissandra" in the Grade 2 Section 1 placing 6th overall in the section
Winner of the Grade 2 Section 1, Lamoza Velisha representing host club Werribee riding "Farleigh Tobermory"
Winner of the Grade 2 Section 1, Lamoza Velisha representing host club Werribee riding "Farleigh Tobermory"
Rachel Lyon placed equal 5th in the Grade 1 representing Warragul Pony Club riding "Kingfield Ricochet"
Rachel Lyon placed equal 5th in the Grade 1 representing Warragul Pony Club riding "Kingfield Ricochet"
Justine Boyd placed 6th in the Grade 1 representing Colac Pony Club riding "Electrix"
Justine Boyd placed 6th in the Grade 1 representing Colac Pony Club riding "Electrix"
Winner in the Grade 1, Carly Heislers representing Wonthaggi Pony Club riding "Ma Di Tau" finishing on her dressage score with no showjumping or cross country penalties.
Winner in the Grade 1, Carly Heislers representing Wonthaggi Pony Club riding "Ma Di Tau" finishing on her dressage score with no showjumping or cross country penalties.
Bridget Duncan in the Grade 1 representing Ringwood Pony Club riding "Magnitude"
Bridget Duncan in the Grade 1 representing Ringwood Pony Club riding "Magnitude"
Tessa Artis placed 3rd in the Grade 1 representing Barwon Valley Pony Club riding "Worthashot" picking up 8 jumping penalties in the showjumping phase but no faults on cross country.
Tessa Artis placed 3rd in the Grade 1 representing Barwon Valley Pony Club riding "Worthashot" picking up 8 jumping penalties in the showjumping phase but no faults on cross country.
Second place in the Grade 1 went to Maddy Kitto riding "My Friend Jack" representing Yarrambat Pony Club, also finishing on her dressage score with clear showjumping and cross country rounds
Second place in the Grade 1 went to Maddy Kitto riding "My Friend Jack" representing Yarrambat Pony Club, also finishing on her dressage score with clear showjumping and cross country rounds
Trailblazer in the Grade 1 Darcy Vinycomb from Williamstown Pony Club riding "Set in Stone"
Trailblazer in the Grade 1 Darcy Vinycomb from Williamstown Pony Club riding "Set in Stone"
Eva Robinson from Upper Beaconsfield placed equal 5th in the Grade 4 Section 5 riding "Phoenix"
Eva Robinson from Upper Beaconsfield placed equal 5th in the Grade 4 Section 5 riding "Phoenix"
Sara Leitch from Hastings Pony Club placed equal 4th in the Grade 4 Section 5 riding "Academy Dancer"
Sara Leitch from Hastings Pony Club placed equal 4th in the Grade 4 Section 5 riding "Academy Dancer"
Winner of the Grade 4 Section 2, Tayla Anderson from Cranbourne Pony Club riding "Creswell Montana"
Winner of the Grade 4 Section 2, Tayla Anderson from Cranbourne Pony Club riding "Creswell Montana"
Winner of the Grade 4 Section 1 Chloe Windt from Cranbourne Pony Club riding "Jack Daniels Whisky"
Winner of the Grade 4 Section 1 Chloe Windt from Cranbourne Pony Club riding "Jack Daniels Whisky"
2nd place in the Grade 4 Section 1 went to Lily Adams from Barwon Valley Pony Club riding "Puff the Magic Dragon"
2nd place in the Grade 4 Section 1 went to Lily Adams from Barwon Valley Pony Club riding "Puff the Magic Dragon"
Winners in the Grade 5 Section 3, Jasmine Lazzar from Hastings Pony Club riding "Wyann Red Baron"
Winners in the Grade 5 Section 3, Jasmine Lazzar from Hastings Pony Club riding "Wyann Red Baron"
Winners in the Grade 5 Section 2, Ella Reynolds from Pakenham Pony Club riding "Warranwood Preview"
Winners in the Grade 5 Section 2, Ella Reynolds from Pakenham Pony Club riding "Warranwood Preview"
Winners in the Grade 5 Section 1, Kira Tucker from Macclesfield Pony Club riding "Milton"
Winners in the Grade 5 Section 1, Kira Tucker from Macclesfield Pony Club riding "Milton"
Advertisement



30 photos

Photos by:

Derek O'Leary
email: derek@derekoleary.com
website: www.derekoleary.com.au

Please Note: All photos, results and videos on this website are copyright to Horse Deals. Any reproduction without written permission is prohibited.

If you have a horse to sell click here and your advert will be live online instantly*

Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×